Loading...
FOTOGRAFIA PRODUKTOWA 2019-08-08T11:16:29+00:00

Project Description

 FOTOGRAFIA PRODUKTOWA

Fotografia produktu na ogół kojarzona jest z fotografią przedmiotu na białym tle. Moim zdaniem jest to jednak szerszy temat. W fotografii produkt można nie tylko pokazać jaki on jest, lecz też jaką potrzebę zaspokaja. Na przykład kiedy robiłam sesję kawy, zastanowiłam się czego od kawy oczekujemy jako kupujący… jej smak, aromat i oczywiście chęć jej wypicia. Do sesji podeszłam tak aby ukazaną kawę na zdjęciu chciało się po prostu wypić – spróbować jej.

Taka sesja jest wymagająca nie tylko technicznie. Przygotowywanie i zbieranie akcesoriów i tła do niej aby nadać odpowiedni „klimat” jest dość czasochłonne i wymagające kilku prób fotograficznych. Zdjęcia z modelem w plenerze są dodatkowym wyzwaniem ze względu na nie przewidywalność pogody ( w pogodzie jest przewidywany deszcz a pojawiają się przejaśnienia umożliwiające sesję i trzeba wzywać modela) oraz dostępność czasową modela.

Sesja produktu jest dla mnie dniem zdjęciowym ( w sumie około 6h fotografowania bez postprodukcji ) gdzie staram się zrealizować jak najwięcej z tematu sesji. Klient płacąc za taki dzień otrzymuje pakiet zdjęć w skład którego wchodzą nie tylko te flagowe ale też te nieco mniej udane które można wykorzystać jako tła, banery czy info na fb. Z mojego doświadczenia ten typ rozliczenia jest bardziej satysfakcjonujący dla obu stron niż płacenie od pojedynczej fotografii.

PRZYKŁADY

Sesja dla firmy produkującej meble, wykonana w miejscu realizacji zlecenia, na potrzeby portfolio, strony internetowej i fb.

Sesja dla Lawendowej Osady, na potrzeby portfolio, strony internetowej fb oraz reklamy w internecie.

Ważny dla mnie jest kontakt i ustalenia dotyczące sesji, aby nie było niedomówień i niejasności. Lubię pracować w atmosferze  jasno ustalonych zasad i oczekiwań.

Po więcej informacji o mnie zapraszam do zakładki KONTAKT

PORTFOLIO