Loading...
FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY 2019-08-08T11:09:13+00:00

Project Description

„Dobre zdjęcie, to wiedzieć gdzie się ustawić.”

 Ansel Adams

” mój apartament znajduje się w samym centrum i jest po remoncie, lecz się nie wynajmuje”,

” pokój ma obłożenie, jest wynajęty non stop, lecz zawsze oddany jest w tragicznym stanie”, 

” mam profesjonalne zdjęcia i się ogłaszam lecz jest mały odzew”.
Z takimi zdaniami i podobnymi zgłaszają się do mnie klienci, na ogół z polecenia kiedy szukają rozwiązań. Na rynku nieruchomości funkcjonuję już ponad 10 lat, nie tylko jako fotograf. Moja wiedza poszerzyła się o różne perspektywy problemów oraz ich rozwiązań. Inne problemy są przy sprzedaży nieruchomości a inne przy wynajmie. Dla tego zanim dojdzie do sesji zdjęciowej, robię wywiad oraz służę moją radą i pomocą nie tylko z zakresu fotografii lecz i home stagingu czy nawet remontu lub całego wystroju.

Fotografia architektury jest tematem który można w różny sposób ” ugryźć”, w  zależności na jakie potrzeby jest fotografowana nieruchomość. Inaczej fotografuje się mieszkanie na sprzedaż a inaczej na wynajem. Hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe żądzą się swoimi prawami w fotografii, a wszystko po to aby klienta zaciekawić swoją ofertą w morzu internetowych propozycji.

Sesję fotograficzną wykonuję po wcześniejszym uzgodnieniu potrzeb klienta i jaki rodzaj nieruchomości będę fotografować.

Na cenę składają się takie czynniki jak :
– wielkość nieruchomości
– jej przeznaczenie
– ilość obiektywów użytych do sesji (  tylko szeroki kąt, mieszane, czy dodatkowe zdjęcia makro)
– przygotowanie nieruchomości ( jest już przygotowana, po przyjeździe układam po swojemu lub pełen home staging)
– użycie lamp lub technika HDR
– przygotowanie zdjęć ( na portale ogłoszeniowe, społecznościowe, katalogi, strony internetowe)
– dodanie logo
– retusz
– dojazd
– przy stałej współpracy dodatkowym czynnikiem wpływającym na cenę jest ilość zleconych sesji w miesiącu.

PRZYKŁADY:

* mieszkanie 60 m2 na sprzedaż z użyciem tylko szerokiego kąta z ułożeniem elementów prze zemnie, na terenie Gdańska, zdjęcia przygotowane są tylko na portale ogłoszeniowe kosztować będzie 350 zł.
* apartament o wysokim standardzie 40 m2  na wynajem przygotowane w 100 % do zdjęć, gdzie używam różnych obiektywów, lamy błyskowej, zdjęcia przygotowane na różne portale, strony i katalogi, z dodanym logo  i dojazdem do Gdańska kosztować będzie 750 zł.
* gościniec, gdzie znajdują się pokoje 1,2,3 i 4-osobowe. Zdjęcia przygotowane w formie katalogu do wykorzystania w reklamie, druku i na potrzeby strony internetowej. Sesja fotograficzna przy tego typu nieruchomości może trwać nawet kilka dni.

Przy współpracy kieruję się jasnością ustalonych zasad i oczekiwań, dla tego ważny jest dla mnie kontakt i ustalenia poprzedzające sesję.Po więcej informacji o mnie zapraszam do zakładki KONTAKT

PORTFOLIO